Технічна інвентаризація

ТОВ «ТЕХНІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ НЕРУХОМОСТІ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Реформою реєстрації прав на нерухомість, яка розпочалася з початку 2013 року, була зруйнована монополія бюро технічної інвентаризації (БТІ) на послуги з адміністрування реєстру і проведення технічної інвентаризації нерухомого майна, яка закономірно приводила до корупції. Право здійснювати технічну інвентаризацію отримали приватні компанії за умови наявності у них відповідної ліцензії та одного або більше фахівців, які пройшли професійну атестацію у Мінрегіоні України й отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури». Зазначимо, що вимоги до претендентів досить жорсткі, що не дозволить створювати приватні структури під разові потреби.

Підставою для зміни ситуації послужив наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2012 № 658, яким було змінено порядок проведення техінвентаризації об’єктів нерухомого майна шляхом, зокрема, заміни таких словосполучень як «бюро технічної інвентаризації» на «суб’єкт господарювання», а «начальник БТІ», «нач. БТІ» і «начальник бюро технічної інвентаризації» на «керівник суб’єкта господарювання». Тому комунальні БТІ, як суб’єкти господарювання, виконують технічну інвентаризацію нарівні з іншими суб’єктами господарювання. Звертаємо увагу, що відповідно до п.1.5 наказу Держкомбуду України від 24.05.2001 «127 (зі змінами та доповненнями) інвентаризаційна справа формується і ведеться на кожен об’єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається в органі державної реєстрації прав за місце знаходженням такого об’єкта. Тобто держреєстр речових прав на нерухоме майно є єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єкти цих прав. Таким чином, не має значення, яким суб’єктом господарювання – комунальним чи приватним БТІ, проведено техінвентаризацію та видано техпаспорт на нерухомість – уся інформація стікається до єдиної бази – держреєстру.

Крім того, у Верховній Раді України за ініціативою Кабінету Міністрів України на останньому етапі проходження знаходиться законопроект №2049а від 17.05.2013 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо вдосконалення врегулювання відносин на об’єкти нерухомого майна), яким регламентовано підприємствам бюро технічної інвентаризації протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом передати реєстрові книги та реєстраційні справи, які є державною власністю (тобто архіви, які керівники комунальних БТІ вважають особистою власністю), органам державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області»- одна з перших з’явилася на ринку послуг, пов’язаних з технічною інвентаризацією. Ми маємо офіційний сертифікат на проведення техінвентаризації та оцінки нерухомого майна, а також виготовлення техпаспортів на нерухомість. Наші фахівці з багаторічним досвідом роботи у державних БТІ на високому рівні та у визначений заявником термін нададуть послуги з інвентаризації нерухомості будь-якої складності та направленості.
Переваги у роботі нашої компанії перед комунальними БТІ:
– мобільність (за викликом фахівці прибудуть у будь-яку місцевість Тернопільської області);
– гнучкий графік роботи (робочі дні тижня з 09.00 до 17.00, у вихідні та святкові дні – за домовленістю);
– пристосованість до сучасних умов роботи;
– лояльна цінова політика (мож-ливі знижки та подрібнені виплати за послуги);
– строк виконання визначається у договорі за домовленістю з замовником;
– безкоштовне надання інфо-рмаційно-консультаційних послуг;
– відповідальність за якість та своєчасність надання послуг згідно з нормами чинного законодавства;
– працюємо за принципом «Клієнт завжди правий».
Пропонуємо такі послуги:
– технічна інвентаризація, паспортизація житлових будинків квартирного типу різної поверховості, будинків і споруд громадського та виробничого призначення, господарських будівель, господарських споруд, садових та дачних будинків, гаражів, незалежно від форми власності;
– виготовлення технічних паспортів на багатоквартирні будинки;
– інвентаризація самочинного будівництва;
– юридичний супровід;
– ескізи намірів забудови;
Відзначимо, що законна можливість проведення інвентаризації ліцензійними суб’єктами господарювання, а не тільки комунальними БТІ, забезпечує можливість клієнту обрати такого виконавця послуг, який зможе їх надати максимально ефективно та зручно.